Емо стил

Информационен сайт за ЕМО-идеология, ЕМО-стайлинг и ЕМО-преодоляване

Емо мода

Емо стилът възниква покрай музиката, той е по-скоро микс от пънка, готика и инди рока; Често дрехите са тесни, износени или ретро. Така наречените Emo Kids (обикновено тийнейджъри), гледат по различен начин на живота.Те искат да покажат това на другите хора най-вече чрез стила си на обличане. В цветовата гама на дрехите им най-вече преобладават черно, сиво и други тъмни цветове.

Емо фенове

С третата вълна от емо музиката, в която емо групите, са предимно мейнстрийм рок, все повече тайнейджъри започват да се наричат Emo, без да са такава музика или просто защото да си емо е модерно и готино. В очите на обществото пък, Емо - феновете се свързват най-често със склонност към самоубийство и с постоянни депресии.

Някой вече репетира за изборите

Ромите са гражданското общество, понеже българите са социално гнусливи

Гинка, която рови в контейнера, и котаракът, който обикаля около контейнера, са еднакво лъскаво черни и гладни. Гинка прехранва семейството си от кварталния контейнер, тя позна по-точно от правителството началото на кризата по качеството и количеството на изхвърляната храна.

Вярвам й повече, отколкото на министър Дянков, който през април заяви, че кризата си отива. Според находките на Гинка в боклука кризата си е тук.

Нали ще ми кажеш, когато забележиш, че кризата си отива, казвам. Няма да дочакам, вика Гинка, заминавам. Не мога повече, изпъшква Гинка,

много ми е Вече прекалено...

Тук ще останеш само ти, полицията и пожарникарната, предрича Гинка.

Гинка е една от непреброени-те стотици хиляди роми, които нямат никаква представа, че в момента тече Десетилетие на ромското включване. Да живееш в България и да си против Гинка, е все едно да живееш в Аляска и да си против снега.

Гинкините събратя са все повече, все по-гладни, все по-неграмотни, все по-изолирани. Както показват няколко случая напоследък - и все по-агресивни. Ние към тях - също.

Нещо става с прословутия български етнически модел напоследък, нещо скрито и дълбоко под тук-там бълбукащата повърхност. Ако се съди по изказванията на българските политици, сняг в Аляска няма. Ако се съди по телевизионните репортажи обаче...

Роми на екрана виждаме в два случая. Първият: когато камери предават директно от площади в градовете, в които кметовете са следствени

и водят шумни местни войни. Ямбол, Сливен, Садово напоследък.

Преките предавания започват с намерение за дебат, но преминават във войнствени ромски крясъци и хвърляне на яйца. Тълпата е неукротима. Телевизионни водещи, обикновено са безпомощни. Те не знаят, че ромите са по рождение актьори.

А в тези предавания те играят главна роля - ролята на гражданското общество. Срещу 2-3 лева и едно яйце, което сърцето им се къса, че трябва да метнат по някого, вместо да го изпържат.

Ромите винаги са оцелявали с наличното край себе си, това е генетично заложена дарба. Ако в страната ни липсва гражданско общество, те са готови да го играят.

Българи на подобни площади няма, българите са социално гнусливи хора, не искат да имат нещо общо, когато две мутри в един град се карат. Затова в тези телевизионни предавания по-права изглежда онази страна, която е наела повече и по-шумни роми и е купила повече яйца.

Това е репетиция за избори. Местните избори са след година, механизмът и там ще е същият - купувачи на избиратели и роми, правещи се на гражданско общество срещу заплащане.

Така ние, останалите, си плащаме за социалната гнусливост.

Вторият случай: роми обясняват на екрана колко добре си живеят в квартала, в който ром заклал (пребил или стрелял) по българин. Понякога -обратното.

И от двете страни твърдят, че проблемът не е етнически. От тази дума ние много се страхуваме, заобикаляме я с тихи стъпки.

Повтаряме като заклинание: тук няма етнически проблем има само пребит, ранен или заклан човек. Мислим си, че щом я няма думата, значи го няма и явлението.

Явлението обаче обикаля около прословутия ни етнически модел все по-близо и по-близо, клати го. Можем да го видим или сега, когато все още има начин да го спасим, или когато рухне и вече няма да можем да се преструваме.

Гинка е по-честна от политиците, тя казва, когато "много ни става вече прекалено".

Не че политиците не го усещат. Само че - за да намалят агресията от втория вид репортажи - те трябва да се откажат да наемат ромите за гражданско общество от първия вид репортажи.

Тоест да назоват нещата и да ги подредят по местата им.