Емо стил

Информационен сайт за ЕМО-идеология, ЕМО-стайлинг и ЕМО-преодоляване

Емо мода

Емо стилът възниква покрай музиката, той е по-скоро микс от пънка, готика и инди рока; Често дрехите са тесни, износени или ретро. Така наречените Emo Kids (обикновено тийнейджъри), гледат по различен начин на живота.Те искат да покажат това на другите хора най-вече чрез стила си на обличане. В цветовата гама на дрехите им най-вече преобладават черно, сиво и други тъмни цветове.

Емо фенове

С третата вълна от емо музиката, в която емо групите, са предимно мейнстрийм рок, все повече тайнейджъри започват да се наричат Emo, без да са такава музика или просто защото да си емо е модерно и готино. В очите на обществото пък, Емо - феновете се свързват най-често със склонност към самоубийство и с постоянни депресии.

Мнение за емо културата и представителите й

Критиките към емо културата на първо място са по отношение на музиката, която е сравнявана с момчешките групи от 90-те години. Всички й предричат твърде кратък живот. Смята се, че й липсва стойност.

Емоционалността на емо децата се фалш и излишна ревливост. Противниците на емо културата ги обвиняват, че симулират тежък, преизпълнен с драми и нещастия живот, докато на практика основната маса привърженици на емо са представители на средната и по-висока класа и по правило обитават уютни и богати домове и не търпят никакви лишения.

Причина за тези твърдения е обстоятелството, че поддържането на типичния емо имидж е доста скъпо удоволствие. Според противниците на стила емо децата са мелодраматични, самосъжаляващи се хлапета, които напразно хабят усилията си за писането на бездарни стихове и безцелно висене в my space.

Широко разпространено е схващането, че музиката и субкултурата емо подтикват младежите към самоубийство. Често се изказват мнения, че опитите за самоубийство са показни и театрални и не целят нищо повече освен привличане на вниманието и сдобиването с характерните белези по китките.

Емо момчетата често са обявявани за хомосексуалисти, поради типичния си унисекс вид и са обект на подигравки и дори на малтретиране. Насилието се проявява към емо децата като цяло, което ги прави доста затворени и необщителни личности, които рядко поддържат социални контакти извън себеподобните си.